Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > JITRO Olomouc - zvýšení kvality a dostupnosti sociálních služeb

JITRO Olomouc - zvýšení kvality a dostupnosti sociálních služeb

 logo EU a MPMR

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/18_103/0009024

Program: Integrovaný regionální operační program

Harmonogram realizace projektu: 12/2017 – 09/2022

Předpokládané výše výdajů projektu: 18 768 273,00 Kč

Předpokládaná výše dotace: 17 199 510,60 Kč

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Hlavním cílem

... předkládaného projektu je zkvalitnění a zvýšení dostupnosti poskytovaných sociálních služeb na území města Olomouce v souladu s Materiálně-technickými standardy a se základními rozvojovými strategickými dokumenty Olomouckého kraje.

Po realizaci projektu získá JITRO Olomouc, o.p.s. kvalitní, dostatečné a bezpečné zázemí pro poskytování registrovaných sociálních služeb.

Chráněné bydlení

Po ukončení realizace projektu dojde k zajištění souladu infrastrukturou pro poskytování pobytové sociální služby chráněné bydlení s materiálně technickým standardem. Rekonstrukcí části suterénu dojde ke vzniku dvou samostatných bytů s jednolůžkovými pokoji. Touto úpravou dojde k navýšení stávající kapacity 5 lůžek na 6 lůžek. Součástí rekonstrukce bude i přebudování zimní zahrady, která je v nevyhovujícím technickém stavu na společenskou místnost určenou pro všechny klienty. Místnost bude určena pro vzájemné setkávání a pro společenské příležitosti. Díky projektu dojde k částečné úpravě malé místnosti v podkroví na pracovnu zaměstnanců, jelikož jejich současná pracovna se nachází v prostorách, které budou rekonstruovány pro potřeby klientů.

Denní stacionář

Po realizaci projektu bude moci JITRO Olomouc poskytovat tuto ambulantní službu v nových, kapacitně dostatečným a bezpečných prostorách rozdělených pro práci s cílovou skupinou s nízkou mírou podpory a s cílovou skupinou s vysokou mírou podpory, do které patří osoby s mentálním postižením a s poruchou autistického spektra (PAS). Denní stacionář tak bude moci fungovat na dvou místech. Z bývalé kotelny na ulici Dlouhá v Olomouci - Lazcích bude vybudované zázemí pro tuto ambulantní službu určenou pro klienty s nízkou mírou podpory. Stávající objekt denního stacionáře na Mozartově ulici v Olomouci bude nově vybaven nezbytným vybavením pro zkvalitnění péče o klienty.