Jubaea čilská - mrazuvzdorná palmy. Tyto dvě palmy jsme si pořídili do našeho mini-arboreta v rámci činnosti ekologického klubu. Vydělali jsme si na ně sběrem papíru.
Snad jejich první zimu v JITRU přežijí.
Navštivte výstavu betlémů - 11. do 21. prosince hlavní pavilon Flora Olomouc. Mimo jiné zde uvidíte keramický betlém, který vyráběli uživatelé denního stacionáře o.s. JITRO.
Návšteva výstavy a předání keramických andělů k vystavení. Andělé jsou výsledkem práce v keramické dílně denního stacionáře.
I v letošním roce naši uživatelé nazdobili vánoční stromek v hale RCO. Ozdoby, které jsou výsledkem práce v dílnách jsou moc pěkné. Organizátorem akce byl ČČK.
Prodej výrobků uživatel denního stacionáře - výsledky práce ve výtvarné, dřevařské a keramické dílně. Výtěžek z prodej bude použit na potřeby uživatel o.s. JITRO.
V případě zájmu je možné výrobky zakoupit přímo u nás. Navštivte nás od pondělí do pátku - 7:30 - 16:00 (Mozartova 43, Olomouc)
Policisté ze Štěpánova připravili pro děti i dospělé přednášku o prevenci kriminality a poučili nás o tom, jak se máme chovat v krizových situacích.
Předvedli nám svou výzbroj a každý si tak mohl vyzkoušet policejní výsílačky, nasadit pouta a držet v rukou pistoli.
Uživatelé si tak domů odnesli nejen cenné rady, ale i nevšední zážitek.
Obecní polici Štěpánov tímto děkujeme.
Vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Olomouc 4, nadpraporčík Milan Mazur předal uživatelům Denního stacionáře o.s. Jitro sponzorský dar, šek na 4 600,- Kč. Děkujeme nadpr. Renatě Tandlerové a prap. Marku Šafářovi, kteří tuto sbírku zorganizovali. Peníze použijeme na zakoupení CD přehrávače s rádiem do keramické dílny, které zdravotně postiženým nedávno při vloupání odcizil zloděj.
Děkujeme.
Akce byla zahájena proslovem kapitána hasičů. Následovalo poděkování chlapci, který zachránil život topícímu se. Dostal dárky od hasičů i hejtmana olomouckého kraje. Dále byl v areálu základny olomouckých hasičů připraven doprovodný program, o který se postaraly naše jednotky integrovaného záchranného systému (hasiči, policie, lékařská záchranná služba, ale i městská a celní policie). Pro návštěvníky byly připraveny různé vědomostní kvízy, soutěže, mohli si vyzkoušet oblek těžkooděnců nebo plynovou masku, zastřílet si z pistole na terč. Dále jak funguje hasicí přístroj, evakuaci – sjet po laně z okna domu na volné prostranství. Své stanoviště zde měl také český červený kříž, kde si každý mohl například nechat změřit tlak nebo vyzkoušet první pomoc na figuríně.
Uživatelé denního stacionáře si domů odnesli nejen drobné ceny a odměny, ale především netradiční zážitek.
Organizátoři tradiční již tradiční akce na hradě Helfštýn nabídli ukázku nejrůznějších historických vojenských jednotek a jejich bojových technik. Program byl obohacen o ukázku mučících nástrojů a nechybělo ani divadelní představení, kejklíř a břišní tanečnice. Návštěníci si zde mohli zakoupit různé suvenýry, makety zbraní, látky, drobné šperky a v neposlední řadě také výrobků uživatel denního stacionáře o.s. Jitro.
Tímto děkujeme sdružení Adorea, které nám tak umožnila prezentovat naše zařízení.
více informací o festivalu: www.adorea.olomouc.com
Dne 4.6.2010 se uskutečnil již jedenáctý ročník setkání Mosty na výstavišti v Přerově. Integrační akce se za o.s. JITRO zúčastnilo 22 zdravotně postižených sportovců. Doprovodný program byl plný her, ukázek z činnosti záchranných složek ČR i jejich techniky. O další zábavu bylo postaráno díky pestrému programu vystoupení některých spolků na jevišti a samozřejmě nechyběly stanoviště, kde byli připraveny různé hry a soutěže.
Důležitou součástí Mostů je také Mostlympiáda, při které mohou změřit síly osoby s různým druhem postižení. Soutěž byla pojata jako šestiboj (hod na cíl, slalom mezi kužely, kuželky, skok či odraz z místa, přítah na vozíku, hod do dálky). Protože uživatelé denního stacionáře o.s. Jitro poctivě trénovali, umístili se na krásných místech a odvezli si kromě zážitků i pěkné ceny.
Obec Štěpánov, jako organizátor tradičních hodů sv. Vavřince, nám zdarma umožnili prodávat naše výrobky v parku T.G.M., kde byli umístěny i další stánky s řemeslnými výrobky. Rovněž zde byl situován program jako folklórní tance, loutkové divadlo, a různá hudební vystoupení. Děkujeme.
Nejen, že se prodejem podařilo získat finanční obnos, který bude použit na činnost stacionáře, ale zároveň se tak JITRO - sdružení rodičů a přátel postižených dětí prezentovalo široké veřejnosti.
Jako každý rok, i letos jsme na zahradě o.s. JITRO oslavili začátek nového školního roku.
Program byl opět pestrý a zábavný. Zahráli jsme si velké domino a Člověče nezlob se. Odvážlivci si prošli netradičním bludištěm.
Nechyběla ani soutěž – tentokrát o nejoriginálnější pokrývku hlavy. Někteří si ozdobu své hlavy přinesli již hotovou, jiní si ji vyráběli během slavnosti.
Před vyhodnocením soutěže a předáním cen a diplomů jsme samozřejmě uspořádali módní přehlídku. I letos jsme zde měli vzácné hosty – Policii ČR. Ti tak vystřídali Hasiče, kteří nás navštívili minulý rok. Policisté nám dali důležité rady, poučili o věcech, které by měl každý znát, ale také odpovídali na dotazy a vyprávěli zážitky. Mohli jsme si vyzkoušet policejní výstroj nebo prohlédnout auto.
Na závěr přijeli zvířátka ze ZOO - Lama, koza, zakrslí králíci a pes.Během celé akce nám hrála pěkná hudba a nechybělo ani výborné občerstvení.
Akce, kde si zdraví lidé mohli vyzkoušet, jaké to je žít s handicapem. Připraveno bylo spousta stanovišť, kde členové soutěžního týmu zkoušeli různé činnosti a plnili úkoly.
Každý soutěžní tým měl jednoho člena se zdravotním postižením a společně se věnovali jednotlivým činnostem. Připraveny byly i další atrakce jako například akrobacie na paraglidingu, skákací hrad, přistání vrtulníku.
Pracovníci o.s. JITRO spolu s jedním z našich dobrovolných pracovníků obstarávali jedno ze stanovišť.
Organizátorem akce bylo o.s. Dobré místo pro život.
Pobytu v respitním centru v Loučce se nás zúčastnilo celkem třináct. Chodili jsme na vycházky, hráli hry, ale táké poznávali okolní přírodu. Podle atlasu jsme zjišťovali názvy hřibů rostoucích v nedalekém lese. Jedna z našich procházek končila u místních rybníka, kde jsme srávili příjemné dopoledne. Nechybělo ani večerní posezení u ohně a opékání špekáčků.
Vernisáž proběhla od 16:00 hod. do 17:30 hod. ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.
Slovem provázel divadelní herec pan Pavel Doucek a uživatelé denního stacionáře ji obohatili hudebním představením. Čestným hostem vernisáže byl pan Prof. Ing. Jan Hálek CSc. Pozvání přijala také paní Věra Novotná z občanského sdružení Dobré místo pro život, které s denním stacionářem dlouhodobě spolupracuje.
Výstava nabízí netradiční pohled na svět prostřednictvím více než stovky výtvarných prací, jež vyráběli lidé se zdravotním postižením - obrázků tvořených různými technikami malby, koláží a výtvarných prací ze dřeva a keramiky. Dílko, které Vás zaujme si můžete zakoupit, resp. zamluvit na recepci muzea a poslední den výstavy si jej zde vyzvednout.
Výtěžek z prodeje bude Vaší druhou stranou mince, kterou tak přispějete na činnost neziskové organizace - denního stacionáře JITRO, o.s.
Řediteli muzea panu Ing. Břetislavu Holáskovi, tímto děkujeme za umožnění realizace výstavy.
Rovněž děkujeme Paní PhDr. Renátě Fifkové, tiskové mluvčí muzea, za pomoc s přípravami zorganizováním celé výstavy. Organizátorem výstavy je Michal Focher.
Největší díky a obdiv si samozřejmě zaslouží samotní autoři prací - uživatelé denního stacionáře o.s. JITRO.