JITRO Olomouc, o.p.s.
Drobečková navigace

Úvod > Denní stacionář

Denní stacionář

JITRO Olomouc  o.p.s. poskytuje  službu  denního  stacionáře  lidem  s  mentálním  a  kombinovaným  postižením a lidem  s  poruchami  autistického spektra,  kteří  v  různé  míře  potřebují  podporu  jiné  osoby. Tato  podpora je  uživatelům  sociální  služby  poskytována  tak,  aby  v  co největší  možné  míře  aktivizovala  jejich  vlastní  síly a schopnosti.

Denní stacionář svými aktivitami usiluje o rozvoj nebo zachování dovedností, které jsou potřebné v běžném životě a v péči o sebe sama, vytváří podmínky pro samostatné rozhodování a smysluplné naplnění volného času. Prioritou  v  nabídce  denního  stacionáře  je  podpora  v  účasti  na  kulturním a  společenském  životě  ve  městě a  využívání  běžně  dostupných  služeb.  Výhodou  je  umístění  stacionáře v blízkosti centra města. Každý týden se v JITRU konají porady s uživateli, kteří tak mají příležitost společně plánovat aktivity stacionáře.

Denní stacionář posiluje získávání pracovních dovedností prostřednictvím dílen – keramická, tvořivá, košíkářská, dřevařská, údržbářsko- opravářská a vaření. Podle zájmu uživatelů jsou ve stacionáři realizovány různé kluby, například sportovní, počítačový, klub společenských her nebo hudební skupina. Součástí nabídky denního stacionáře je také individuální činnost, které se uživatel věnuje s pracovníkem a rozvíjí tak dovednosti, které potřebuje ke svému běžnému životu nebo osobní realizaci.

JITRO nabízí také fakultativní služby - ranní svoz do stacionáře, hipoterapii a rehabilitační plavání.

O letních prázdninách pořádá JITRO příměstský tábor a letní rekondiční pobyt.

Dvakrát za rok je JITRO otevřeno veřejnosti při tradičních řemeslných jarmarcích.

Naše služby - snadné čtení

 Dopoledne v Jitru

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Kontakt

JITRO Olomouc, o.p.s.
Mozartova 43
Olomouc 779 00
www.jitro-olomouc.cz
jitro-olomouc@seznam.cz

IČ: 293 93 647
Bankovní spojení:
KB Olomouc 39834811/0100

Kontakty